Домой Жизнь Телескопи

Телескопи

205
0

Недосяжні таємниці космічного простору стають спільним надбанням земної громадськості завдяки астрономічним організаціям і корпораціям. У своїй роботі світові структури використовують телескоп останніх поколінь і мають можливість досліджувати структуру будови зірок, туманностей і скупчень, що знаходяться на колосальній відстані від нас. Але не лише для таких компаній створюються унікальні телескопічні апарати, адже і для звичайних любителів цей вид оптики доступний в різних варіаціях і за демократичною ціною.

Телескопи

Які бувають телескопи

Ринок оптичної продукції пропонує найширший вибір телескопів і кожен бажаючий може знайти для себе підходящий варіант. При виборі слід керуватися такими параметрами:

  • класифікація;
  • габарити;
  • діаметр апертури та інші.

Також є додаткові фактори, які впливають на потужність телескопа, від якої, у свою чергу, залежить сфера застосування.

Класифікації телескопів

Отже, головною якісною характеристикою телескопа є класифікація, до якої відноситься прилад.

  • Рефлектори — дзеркальний тип, в якому в якості основного елемента виступають дзеркала. Такі моделі популярні в великих космічних агентствах, астрономічних спільнотах, гуртках.
  • Рефрактори: головний елемент — система лінз, перевагою яких є відсутність спотворень і широке поле огляду, що в рази спрощує та підвищує ефективність спостережень.
  • Катадіоптрики: в якості об’єктива виступає поєднання дзеркал і лінз, завдяки чому забезпечується чітке і контрастне зображення без аберацій. Відрізняються також компактністю та ергономічністю для мінімізації фізичних навантажень при транспортуванні та забезпеченні зручності експлуатації.
  • Шмідта-Кассегрена — телескопи професійного застосування, що передають максимально чіткі та якісні зображення. Популярний варіант для астрометрії та детального вивчення космічних ділянок.
  • Максутов-Кассегрена — любительський тип телескопа, що передає яскраве та чітке відображення зображень без спотворень. Основним елементом є лінзи з різним ступенем збільшення (залежно від моделі).
  • Річі-Кретьєна — професійний варіант, що використовується в великих космічних агентствах і організаціях. До таких належить легендарний Габл, що передає точні та чіткі зображення максимально віддалених небесних тіл і ділянок космосу.
  • EdgeHD — ще один варіант для професійного використання, що передає ідеальне зображення віддалених небесних об’єктів, дозволяє в деталях досліджувати структури зірок, комет і інших космічних тіл.
ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Чему обучают на профессиональных курсах дизайнеров интерьера?

Окремо варто сказати декілька слів про дитячі телескопи, завдяки яким дитина захоплена серйозною діяльністю, а водночас розширює свій кругозір. Все частіше вони з’являються у вигляді сувенірних приладів, що дозволяє презентувати їх як оригінальний та дуже корисний подарунок.

У каталозі інтернет-магазину «Профоптика» представлена маса різновидів телескопів від провідних виробників оптичної продукції. І бажаючим купити телескоп слід визначитися з вибором і у випадку виникнення складнощів звернутися до професіонального консультанта. Працівник компанії надасть докладну інформацію, допоможе підібрати підходящий варіант і забезпечить доставку в будь-який куточок України протягом кількох днів.